Pane Štětino,
v době, kdy jste byl novinářem a nemohl jsem si ověřovat Vaše úvahy, dost jsem Vám věřil. Nástupem na post senátora jste dospěl k názoru, že s vůlí občanů, kteří Vás volili, se od nich musíte i odlišit. Zapomenout na to, co jste se jim svým slibem zavázal. V okamžiku, kdy jste si vzal motýlka, jako symbol nadřazenosti, a začal se tak také chovat, ztratil jsem k Vám veškerou důvěru. Kauza Čunek již jen dokládá, jak to s Vašim myšlením a objektivitou ve skutečnosti je. Nemusím se vůbec zabývat tím, zda Čunek vzal či nevzal úplatek. Pro mne je dostačující zjištění, že jako starosta Vsetína a tedy vedoucí pracovník, nezvládl svoji funkci a morální principy chování ke své sekretářce Urbanové. To jsou vlastnosti, kdy by žádný vedoucí pracovník s těmito chybami neměl zastávat vedoucí místo. Tím spíše, že je to lidovec.
Bohužel, křesťanská víra je jen jeho zástěrkou na ty, kteří tyto lidi ještě neprokoukli. Nyní i Vy patříte mezi ty, kteří souhlasí s Čunkem, že Vládu by měl svým postojem držet jako rukojmí, což se mu úspěšně daří, přestože lidé by si zasloužili řešení daleko závažnějších problémů. Vážím si proto ombudsmana p.Motejla, že tak objektivně pojal svůj postoj k negativním činům Čunka.
Dnes mi svým jednáním potvrzujete, že Senát je k ničemu. Kdybyste byl skutečně tak objektivní, na co si tak rád hrajete, tak byste v kauze Kájínek měl mít zájem na tom, aby i on měl spravedlivý proces, ale u jiného soudu, tak jak jste to dokázal politicky ovlivnit v případě Čunka. A neohánějte se, prosím, stále Hučínem a jeho údajnými důkazy. Už je to trapné!
S pozdravem M.Hýbl.
19.6.2007





